Hİkayem

Giresun doğumluyum ama Samsun’da büyüdüm. İlkokulda girdiğim sınavlarda okulda ve Samsun’da başarı dereceleri alıp eğitimim boyunca çeşitli burslar kazandım. Ortaokul ve Lise hayatımı Samsun Anadolu Lisesi’nde yine yüksek ortalama ile tamamladım. Üniversite tercihlerimi ailemin isteği ile yapmıştımki, o günü hiç unutamıyorum, sevgili kimya hocam Mustafa Kemal Yavuz’un yanına uğramıştım, Mustafa hocam beni karşısına aldı, sen Hacettepe de okumalısın, DİYETİSYEN olmalısın, ben seni tanıyorum sen bu işi çok iyi yaparsın ve seversin hem de hayalin olan üniversite de diye beni ikna etti ve ben tüm tercihlerimi orada değiştirdim. İşte benim mesleğe başlama hikayem…

Üniversite hayatımız oldukça yoğun ve sürekli sınava, sözlüye girerek geçti. 2007 yılında Hacettepe’den mezun olduktan sonar İstanbul’a geldim. Yeni bir serüven başladı. İlk işyerim Nutraslim Etiler de sağlıklı beslenme, zayıflama, obezite tedavisi üzerine çok yoğun hasta takibi yaparak çalıştım. Çalışma hayatıma hiç ara vermeden 2008 Aralık ayı itibari ile Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde devam ettim.

Birçok branşta doktorla, profesörle çalışma imkanı buldum, 10bini aşkın danışanım oldu, her branşta hasta takibi yaptım.Poliklinik takiplerim; sağlıklı beslenme,  zayıflama, obezite, polikistik over beslenme ve diyet tedavisi, menapoz döneminde beslenme ve diyet tedavisi, gebelerde sağlıklı beslenme ve kilo kazanımı, emziren annelerde beslenme vediyet tedavisi, büyüme çağı dönemi ve okul çağı çocuklarında beslenme, diyabette beslenme ve diyet tedavisi, zayıflık ve kilo alamama, kardiyovasküler hastalıklarda beslenme ve diyet tedavisi, sindirim sistemi hastalıklarında beslenme ve diyet tedavisi, organ nakli hastalarında tedavi öncesi ve sonrası beslenme ve diyet tedavisi, sporcu beslenmesi, yeme bozukluklarının takibi ve tedavisi ‘’anoreksiya, bulima’’, yaşlılarda beslenme ve diyet tedavisi, yatan hastalarda diyet ve klinik takibi gibi birçok branşta beslenme eğitimi verip hasta takibi yaptım.

İyi bir diyetisyenin mutfağı da iyi olmalı diyerek, sosyal medyada paylaşımlar yapıyorum.

Mesleğimde 11 yılı geride bırakmışken, işimi severek yapmanın mutluluğunu yaşıyorum.

B.